Piecyki Tradycyjne Wielopaliwowe i Opalane Drewnem

Piecyki Najwyższej Jakoścl

Firma Stovax od ponad 25 lat projektuje i produkuje najwyższej jakości piecyki wielopaliwowe i opalane drewnem oraz jest jednym z ich największych producentów na rynku europejskim, oferując modele i stylistykę dostosowane do dowolnego wystroju wnętrz.

Oryginalny Wybór

Nic nie jest w stanie zastąpić niezwykłej atmosfery oryginalnych piecyków Stovax. Tradycyjny wygląd, elastyczność i wygoda zaawansowanych rozwiązań stosowanych w kominkach sprawia, że łączą one wszystkie zalety tradycji i nowoczesności. Niezależnie od wyboru modelu opalanego drewnem lub paliwem bezdymnym, zapewniają one czyste spalanie, wysoką sprawność i są dostępne w wielu wzorach i rozmiarach dostosowanych do większości pomieszczeń.

Piecyki Tradycyjne Wielopaliwowe i Opalane Drewnem

Brunel

st_trad-wmf_brunel2cb_fg_1

Gustowny, kompaktowy, dostępny w wielu kolorach, w tym tradycyjnym czarnym macie. Dostępny w 3 rozmiarach.

Huntingdon

st_trad-wmf_huntingdon28_fg_1

Tradycyjna gotycka stylistyka zapewnia dużą popularność serii Huntingdon, przy czym większość modeli jest dostępna również bez wykończenia ozdobnego. Dostępny w 5 rozmiarach.

Stockton

st_trad-wmf_stockton_fg_1

Seria obejmuje szereg modeli, wielkości i opcji dostosowanych do większości pomieszczeń i domów. Dostępny w 10 rozmiarach.

Żeliwo lub Stal

Pierwotnie wszystkie piecyki wykonywane były z żeliwa, które nadal stanowi optymalny wybór dla urządzeń najwyższej jakości. Właściwości żeliwa zapewniają optymalny rozkład ciepła w czasie, wymaganą wytrzymałość konstrukcji oraz możliwość wykonania atrakcyjnych wzorów.

Nowoczesna technologia produkcji umożliwia wykonanie piecyków z grubej stali z żeliwnymi drzwiami i akcesoriami. Seria piecyków Stockton łączy zalety stali i żeliwa oferując najwyższą wydajność i stosunek ceny do jakości.

Nowoczesna Technologia Czystego Spalania

W większości modeli piecyków wielopaliwowych lub opalanych drewnem zastosowano technologię czystego spalania, zapewniającą najwyższą sprawność spalania drewna i paliw stałych, dostarczanie dużej ilości ciepła do pomieszczeń i mniejsze straty ciepła przez komin. Technologia ta polega na wprowadzeniu wstępnie ogrzanego powietrza do komory paleniska w celu dopalenia węglowodorów obecnych w dymie. Kurtyna gorącego powietrza ułatwia utrzymanie szyby w czystości i poprawia estetykę piecyka.

Wielopaliwowe i Opalane Drewnem

Wszystkie piecyki Stovax są projektowane jako urządzenia wielopaliwowe, co oznacza, że mogą służyć do spalania polan, paliw bezdymnych, brykietu lub wyłącznie do spalania drewna.

Piecyki wielopaliwowe są wyposażone w gruby ruszt umożliwiający odprowadzenie popiołu do popielnika w celu zapewnienia optymalnych warunków efektywnego spalania. Te opalane drewnem są wyposażone w stały ruszt bez popielnika, zapewniając optymalne spalanie drewna na warstwie popiołu.