O Firmie

O Firmie

Dodatkowe informacje o stronie

Historia

Firma Stovax założona w 1981 roku w Exeter w Wielkiej Brytanii prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży kominków opalanych drewnem i akcesoriów kominkowych. W 1988 roku podjęto decyzję o produkcji wersji kominków gazowych Stovax, a ich projektowaniem i produkcją zajęła się nowo utworzona firma Gazco Ltd., która jako firma afiliacyjna ściśle współpracuje z firmą Stovax. Każda z firm w sposób ciągły rozwija swój asortyment produktów, zaś połączone firmy stały się jednym z wiodących producentów europejskich kominków, portali i akcesoriów komnikowych, eksportujących produkty do odbiorców na całym świecie.

W 2006 roku, Stovax nabył firmę Yeoman, uznanego producenta piecyków opalanych drewnem, specjalizującego się w produkcji urządzeń tradycyjnych, w stylu rustykalnym. Firma jest producentem niepowtarzalnych kominków wielopaliwowych, gazowych, elektrycznych oraz opalanych drewnem sprzedawanych pod marką Yeoman.

Stovax jest również dystrybutorem kominków i piecyków Dovre w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Gazco jest dystrybutorem kuchenek i piecyków na paliwo stałe Wamsler w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Obecnie

Grupa Stovax jest największym producentem zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych piecyków i kominków w Wielkiej Brytanii. Grupa ma prywatnego właściciela, a głównym celem jest projektowanie wysokiej jakości produktów oraz zapewnienie obsługi i wsparcia klienta na najwyższym poziomie. Produkty grupy są dostępne na całym świecie w sieci niezależnych sprzedawców i dystrybutorów. Najbliższego sprzedawcę w Wielkiej Brytanii i Irlandii można znaleźć korzystając z opcji Znajdź sprzedawcę na naszej stronie internetowej. Szczegółowe informacje dotyczące dystrybutorów w innych krajach można uzyskać pod adresem exportsales@stovax.com.