Kominki Wielopaliwowe i Opalane Drewnem do Montażu w Palenisku

Kasety Kominkowe o Wysokiej Sprawności

Kasety kominkowe o wysokiej sprawności
Kasety kominkowe do zabudowy zapewniają optymalną wydajność ogrzewania dzięki zaawansowanej technologii spalania drewna. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, kominki do zabudowy opalane drewnem zapewniają wysoką sprawność ogrzewania, tradycyjną i nowoczesną stylistykę, sprawiając że staną się one centralnym punktem Twojego domu.

Neutralna Emisja

Kominek opalany drewnem jest bardziej korzystny pod względem ekologicznym niż węgiel lub paliwa bezdymne, ponieważ ilość uwalnianego dwutlenku węgla jest podobna do absorbowanej przez drzewa w okresie ich wzrostu. Drewno stanowi odnawialne źródło energii, w szczególności jeżeli pochodzi z plantacji i upraw leśnych.

Kominki Wielopaliwowe i Opalane Drewnem do Montażu w Palenisku

Czyste Spalanie

System czystego spalania umożliwia spalanie polan z najwyższą wydajnością. Więcej ciepła dostarczane jest do pomieszczeń, natomiast mniej jest odprowadzane przez komin. Technologia ta polega na wprowadzeniu wstępnie ogrzanego powietrza do komory paleniska w celu dopalenia węglowodorów obecnych w dymie.

Kurtyna Gorącego Powietrza

Kurtyna powietrza ułatwia utrzymanie czystości szyby i poprawia estetykę urządzenia.

Opalane Drewnem

Kaseta kominkowa Riva 76 jest przeznaczona wyłącznie do spalania drewna, natomiast wielopaliwowe otwarte kominki konwekcyjne Riva są dostępne z płytą do spalania drewna. Optymalne rezultaty spalania zapewnia użycie polan sezonowanych co najmniej 2 lata o wilgotności poniżej 20%. Sezonowane polana zapewniają nie tylko dwukrotnie większą wydajność spalania niż świeżo ścięte drewno, ale pozwalają również uniknąć nagromadzenia smoły w przewodach kominowych. Drewno drzew liściastych ma około dwukrotnie większą wartość opałową niż drewno drzew iglastych.