Kominki Opalane Drewnem do Zabudowy

Kasety Kominkowe o Wysokiej Sprawności

Kasety kominkowe do zabudowy zapewniają optymalną wydajność ogrzewania dzięki zaawansowanej technologii spalania drewna. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, kominki do zabudowy opalane drewnem zapewniają wysoką sprawność ogrzewania, tradycyjną i nowoczesną stylistykę, sprawiając że staną się one centralnym miejscem Twojego domu.

Neutralna Emisja

Kominek opalany drewnem jest bardziej korzystny pod względem ekologicznym niż węgiel lub paliwa bezdymne, ponieważ ilość uwalnianego dwutlenku węgla jest podobna do absorbowanej przez drzewa w okresie ich wzrostu. Drewno stanowi odnawialne źródło energii, w szczególności jeżeli pochodzi z plantacji i upraw leśnych.

Kominki Opalane Drewnem do Zabudowy

Riva Studio Sorrento

studio-sorrento-cat

Model Sorrento z litego kamienia dostępny w rozmiarach Riva Studio 1 lub 2, stanowi idealne uzupełnienie imponującego kominka Riva Studio.

Riva Studio Edge

biw_w_rivastudio1-edge_fg_1

Wersja Riva Studio bez ramy posiada wyraźne, zdecydowane linie i jest dostępna w trzech rozmiarach.

Riva Studio Glass

biw_w_rivastudio1-glass_fg_1

Rama ze szkła czarnego. Dostępna w rozmiarach Riva Studio 1, 2 i 3.

Riva Studio Profil

biw_w_rivastudio1-profil_fg_1

Dostępna w rozmiarach Studio 1, 2 i 3.

Riva Studio Steel

biw_w_rivastudio1-steel_fg_1

Szeroka rama stalowa w kolorze grafitowym dostępna w rozmiarach Studio 1, 2 i 3.

Riva 76

biw_w_riva76_fg_1

Dostępne wykończenie farbą metaliczną w kolorze głębokiej czerni i stalowym.

Spalanie Drewna

Wszystkie modele Riva Studio oraz kasety Riva 76 są przeznaczone wyłącznie do spalania drewna, natomiast otwarte kominki konwekcyjne Riva są dostępne z płytą do spalania drewna. Optymalne rezultaty spalania zapewnia użycie polan sezonowanych co najmniej 2 lata o wilgotności poniżej 20%. Sezonowane polana zapewniają nie tylko dwukrotnie większą wydajność spalania niż świeżo ścięte drewno, ale pozwalają również uniknąć nagromadzenia smoły w przewodach kominowych. Drewno drzew liściastych ma około dwukrotnie większą wartość opałową niż drewno drzew iglastych.

Czyste Spalanie

System czystego spalania umożliwia spalanie polan z najwyższą wydajnością. Więcej ciepła dostarczane jest do pomieszczeń, natomiast mniej jest odprowadzane przez komin. Technologia ta polega na wprowadzeniu wstępnie ogrzanego powietrza do komory paleniska w celu dopalenia węglowodorów obecnych w dymie.

Kurtyna Gorącego Powietrza

Kurtyna ułatwia utrzymanie szyby w czystości i poprawia estetykę urządzenia.