Klasyczne Wkłady Kominkowe

Tradycyjny Styl

Jeżeli chcesz przywrócić wygląd klasycznego domu do dawnej świetności lub stworzyć tradycyjny wizerunek nowoczesnego wnętrza domu, możesz być pewien, że klasyczne wkłady kominkowe Stovax są zainspirowane prawdziwym wzornictwem XIX-wiecznym. Każdy z nich to indywidualne dzieło sztuki, ręcznie odlewane według metod stosowanych do produkcji oryginalnych urządzeń georgiańskich i wiktoriańskich, wykończone bogactwem misternych detali.

… z Odrobiną Nowoczesności

Oferujemy również wkłady kominkowe o nowoczesnej stylistyce doskonale uzupełniające współczesne wnętrza.

W kilku przypadkach, modele zostały uzupełnione nowoczesnymi detalami, co sprawia że znajdą one swoje miejsce również w nowoczesnych domach i stylu życia. Na przykład, trzy modele zostały nieznacznie zmodyfikowane w celu zwiększenia sprawności i wykorzystania ciepła konwekcyjnego, natomiast dwa modele zostały zmodyfikowane, aby umożliwić instalację w otworach kominkowych o mniejszej głębokości, niż ich wiktoriańskie odpowiedniki.

Klasyczne Wkłady Kominkowe

Fronty London

ma_cast_londonfront_fg_2

Eleganckie fronty opracowane w erze georgiańskiej mogą być z powodzeniem stosowane w nowoczesnych domach.

Wkłady Żeliwne

cf_trad_cast-insert_fg

Łukowa lub zaokrąglona stylistyka z możliwością zabudowy standardowych otworów kominkowych.

Wkłady Żeliwne Wpuszczane ze Schowkiem

cf_trad_hobgrate_fg

Kompletne wkłady kominka z możliwością zabudowy standardowych otworów kominkowych. Obejmują boczne schowki pierwotnie stosowane do przechowywania ciepłych potraw i przyrządów kuchennych.

Secesyjne Wkłady Kaflowe

cf_trad_tiledconvector_fg_2

Misterne wkłady kominkowe wiernie odtwarzające bogactwo XIX-wiecznej dekadencji.

Płyty Tylne Żeliwne

acc_grate_adampanels_fg_2

Płyty tylne są umieszczane z tyłu kominka i emitują ciepło ze ściany tylnej paleniska do pomieszczenia, zwiększając wydajność ogrzewania.

Wiktoriańskie Wkłady Kaflowe

cf_trad_victoriantiledconvec_fg_2

Popularne od połowy lat 80 XIX wieku do chwili obecnej wkłady kaflowe o charakterystycznym wiktoriańskim stylu i kolorystyce.

Wkłady Kominkowe Wpuszczane

Wkłady wpuszczane są wyposażone we wbudowane płyty tylne i są przeznaczone do instalacji w otworach kominowych o wymiarach 915 x 915 mm lub większych. Wkłady mogą być odlewane w całości (z opcjonalnym schowkiem) lub z miejscem na ozdobne kafle. Te z miejscem na kafle stanowią wcześniejsze konstrukcje, natomiast wkłady z panelami pionowymi na kafle ceramiczne zyskują popularność od lat 80 XIX wieku.

Fronty Kominkowe

W przeciwieństwie do wkładów wpuszczanych, które obejmują płytę tylną i ruszt, front stanowi wyłącznie przednią część wkładu. Odlewane fronty zostały po raz pierwszy zastosowane w epoce hanowerskiej i umożliwiają redukcję rozmiaru, stanowią osłonę lub ozdobę dużego otworu kominkowego. Za frontem standardowo umieszczany jest ruszt kominkowy. Fronty kaflowe zostały opracowane przez firmę Stovax jako uzupełnienie standardowych otworów kominkowych o wymiarach 405 x 560 mm ze stożkowymi cegłami ogniotrwałymi w stylu wiktoriańskim lub secesyjnym. Ten typ kominka dostępny jest w większości domów w Wielkiej Brytanii wybudowanych w latach 20 do 80 ubiegłego wieku.